Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych
Odra Film

Wydarzenia

Święto Kina już 9 i 10 grudnia! (04.12.2017)

Już w najbliższy weekend, 9-10 grudnia widzowie z całej Polski będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - po raz czwarty odbędzie się ogólnopolskie „Święto Kina". Celem akcji jest popularyzowanie kinematografii, kultury chodzenia do kina i oglądanie filmów na dużym ekranie. W te dni ceny biletów we wszystkich kinach biorących udział w akcji zostaną obniżone do 12 złotych. Patronat nad akcją objął Polski Instytut Sztuki Filmowej, a ambasadorami zostali: Joanna Moro, Sandra Staniszewska, Antek Królikowski, Marcin Kwaśny, Andrzej Młynarczyk oraz przedstawiciele najmłodszego pokolenia aktorów: Julia Kostow i Mateusz Winek.

Polskie kino przeżywa okres rozkwitu. Szacuje się, że w roku 2017 sprzedanych zostanie ponad 60 mln biletów. Rodzime produkcje cieszą się ogromną popularnością i zdobywają wiele prestiżowych nagród. Wymienić można tu m.in.: „Cichą Noc" Piotra Domalewskiego czy „Najlepszego" w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

Polskie kino ma co celebrować. Dlatego i w tym roku, już po raz czwarty odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - „Święto Kina". We wszystkich kinach ceny biletów na seanse 2D zostaną obniżone do 12 złotych, a w przypadku seansów 3D będzie obowiązywać tylko dopłata za okulary.

Tegoroczną akcję wspierają znani i popularni aktorzy: Joanna Moro, Sandra Staniszewska, Julia Kostow, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Andrzej Młynarczyk i Mateusz Winek.

Patronem medialnym „Święta Kina" jest Polsat i RMF FM.

Więcej informacji stronie www.swietokina.com oraz zapraszamy na fanpage kina Jubilat https://www.facebook.com/kinojubilatglogow/.

 OBNIŻKA CEN BILETÓW NA ŚWIĘTO KINA (04.12.2017)

W weekend 9 i 10 grudnia 2017 r. z okazji ogólnopolskiego Święta Kina
cena biletu na wszystkie filmy wyświetlane w kinie "WAWEL" w 2 D i 3 D
wyniesie 12 złotych.Pokaz specjalny filmu „Popek za życia” (18.02.2017)

W dniu 18.02.2017r o 14.00 zapraszamy do KINA Jubilat na pokazy filmu dokumentalnego Mateusza Winkiela o Pawle „Popku” Raku – kontrowersyjnym raperze i zawodniku MMA, znanym też z modyfikacji swojego ciała. Film daje wgląd w jego życie osobiste i proces tworzenia własnego wizerunku.

BILETY W CENIE : 11 zł.Tanie bilety w Święto Kina (14.11.2016)

W weekend 10-11 grudnia we wszystkich kinach Odry-Film obchodzić będziemy Święto Kina. To już trzecia edycja tego wydarzenia, odbywającego się w całej Polsce. W tych dniach obniżamy ceny biletów do 12 zł na wszystkie filmy z naszego repertuaru (przy 3D dojdzie do tego opłata za okulary).

Święto Kina to wyjątkowe wydarzenie, które wpisało się już na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Polsce. Co niezwykle ważne, ma ono za zadanie przede wszystkim popularyzować chodzenie do kina i zachęcić Polaków do spędzania w kinie pozytywnego, inspirującego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Ideą akcji jest propagowanie kultury filmu, która ma skupić Widzów wokół dobrych emocji, a przekaz z ekranu inspirować do ciekawych rozmów, przemyśleń, ale także do zabawy i relaksu.

Kina w całej Polsce we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej zorganizowały już dwie edycje Święta Kina, w grudniu 2013 i 2015 roku. Podczas trzeciej edycji tego wydarzenia świętować będziemy dłużej, bo przez cały weekend!

W dniach 10 i 11 grudnia 2016 wszystkie kina biorące udział w akcji obniżą ceny biletów do 12 zł na filmy 2D i 3D (plus opłata za okulary).Zew Gdyni: film + konkurs! (03.06.2016)

W sobotę 18 czerwca o 17.00 zapraszamy do kina na wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie pod nazwą „Zew Gdyni - daj się zaprosić na Festiwal!", w którym widzowie będą mieli okazję obejrzeć zrekonstruowany cyfrowo niemy film „Zew morza" Henryka Szaro (1927) oraz wziąć udział w konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody. Wstęp wolny!

W ramach projektu każdy widz, który 18 czerwca 2016 r. o godzinie 17:00 obejrzy w kinie zrekonstruowany cyfrowo film pt. „Zew morza" w reż. Henryka Szaro (1927), będzie miał możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie z nagrodami. Nagrodą główną będzie dwuosobowe zaproszenie na 41. Festiwal Filmowy w Gdyni!

W ramach obchodów 90-lecia nadania praw miejskich Gdyni w sobotę, 18 czerwca 2016 r. o godz. 17:00 w 90 kinach w Polsce wyświetlony zostanie zrekonstruowany cyfrowo film „Zew morza" (1927 r.) w reż. Henryka Szaro. Jest to film niemy z nową muzyką autorstwa Krzesimira Dębskiego, do którego sceny kręcone były m.in. w Gdyni. Bezpośrednio po seansie odbędzie się transmisja na żywo z Gdyni losowania nagród wśród uczestników projekcji.

Nagrody

- Główne nagrody dla widzów: dwa podwójne zaproszenia na 41. Festiwal Filmowy w Gdyni - transport, hotel, wyżywienie oraz atrakcje - nagrody będą losowane podczas transmisji na żywo.

- Nagrody pocieszenia związane z miastem Gdynia. Nagrody będą losowane indywidualnie w każdym z kin po transmisji na żywo (do każdego kina wyślemy po 3 nagrody do losowania).

Laureaci nagród głównych zostaną zaproszeni na 41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Opracowany zostanie specjalny program pobytu dla gości - wywiady, pokazy specjalne, bankiety, spotkania z gwiazdami i osobistościami z Gdyni etc. Pobyt gości na Festiwalu będzie rejestrowany, a z nagranych materiałów sporządzona będzie kilkuminutowa relacja, która wyświetlana będzie w kinach i w mediach ogólnopolskich.

O FILMIE

Dwunastoletni Stach, syn młynarza, zaczytuje się w powieściach o morzu, marzy o podróżach po dalekich oceanach, egzotycznych krajach i szalonych przygodach. Po latach zostaje oficerem na wielkim żaglowcu handlowym i cieszy się dużym zaufaniem właściciela okrętu, Van Loosa. Zdobywa też serce jego córki, Joli. Bosman Rudolf, który kocha się w Joli i ją napastuje, zostaje wyrzucony z okrętu przez jej ojca. Bosman postanawia zemścić się na Stachu. Van Loos proponuje Stachowi, by został jego wspólnikiem i zięciem. Stach zgadza się i jedzie do swoich rodziców po błogosławieństwo. W rodzinnej wsi spotyka Hankę, towarzyszkę dziecięcych zabaw, córkę właściciela majątku, w którym rodzice Stacha dzierżawią młyn.

Dawna przyjaźń i wspomnienia sprawiają, że Stacha i Hankę zaczyna łączyć miłość. Stach postanawia zerwać z Jolą. Hanka jednak, by pomóc rodzicom w podupadającym gospodarstwie, decyduje się wyjść za mąż za bogatego sąsiada, Karola. Zrozpaczony Stach zaciąga się do polskiej marynarki i poświęca się pracy nad wynalazkiem, mającym zrewolucjonizować budowę okrętów. Kiedy dowiaduje się o tym bosman Rudolf, jeden z członków szajki przemytników, Stach zostaje napadnięty i uwięziony na starym kutrze. Tymczasem Hanka zrywa z Karolem i przyjeżdża do Gdańska, by odszukać Stacha. Przypadkiem dowiaduje się, że jej ukochany został uprowadzony i powiadamia policję. W wyniku pościgu za kutrem przemytników ginie bosman Rudolf, a Stach zostaje uwolniony. Nic już nie stoi na przeszkodzie miłości dwojga przyjaciół z dzieciństwa.

Zew morza to najwcześniejszy zachowany film jednego z najznakomitszych polskich reżyserów epoki kina niemego, Henryka Szaro. Zrealizowany według scenariusza popularnego wówczas powieściopisarza, Stefana Kiedrzyńskiego, jest przykładem filmu przeznaczonego dla szerokiej publiczności. Wątek miłosny splata się z sensacyjną akcją, która rozgrywa się, po raz pierwszy w polskim kinie, na morzu. Dodatkowym walorem są liczne sceny plenerowe m.in. w Gdańsku, w Gdyni i w Pucku. W obsadzie znane i lubiane gwiazdy - Maria Malicka, Jerzy Marr i Nora Ney. Do ról dzieci został ogłoszony konkurs. Rolę 10-letniego chłopca otrzymał Tadeusz Fijewski i - jak się okazało - była ona filmowym debiutem jednego z największych polskich aktorów powojennych. W filmie udział wzięli oficerowie i szeregowcy Polskiej Marynarki Wojennej oraz Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku. Zdjęcia kręcono na dwóch torpedowcach ORP Kujawiak i ORP Generał Sosnkowski. Część zdjęć zrealizowano na żaglowcu Lwów, należącym do Szkoły Morskiej w Tczewie. W filmie wykorzystano również hydroplan LeO H-13 z Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku.

Film został zrekonstruowany w 2013 roku dzięki dwóm odnalezionym kopiom filmowym i odnowiony cyfrowo w ramach projektu Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie. Muzykę do zrekonstruowanego filmu napisał Krzesimir Dębski.

ZEW MORZA (Polska, 1927)

reżyseria: Henryk Szaro
scenariusz: Stefan Kiedrzyński
język: polski
czas trwania: 126'

Zobacz zwiastunPokaz specjalny: Super Story (31.05.2016)

W sobotę 25 czerwca o 16.30 zapraszamy do Kina Jubilat na specjalny pokaz filmu „Super Story" w reżyserii Kamila Brade, zrealizowanego przez grupę młodych, ambitnych entuzjastów kina z Legnicy. To film łączący kilka gatunków, z dużą ilością akcji oraz kluczowymi wątkami miłości i wybaczenia. Wstęp: 12 zł.

 Producent o filmie:

Komandos Filip Brutecki zakochuje się w nastolatce. Popełnia jednak olbrzymi błąd, raniąc jej serce. W efekcie ukochana zrywa zaręczyny. Gdy szpieg dowiaduje się, że dziewczyna została porwana do domu publicznego, postanawia ją odnaleźć w nadziei, że uratuje narzeczoną i odzyska jej serce. Uprowadzenie zmusza go do powrotu na ścieżkę wojownika, z której zrezygnował dla wybranki. Rozpoczyna się szaleńcze poszukiwanie ukochanej.

To film o wybaczaniu. Realizuje temat wybaczenia damsko-męskiego, więc jest też filmem o miłości w jej najgłębszym znaczeniu. Film stawia widzom wiele pytań. Odwołuje się do dziesięciu przykazań oraz kodeksu samurajskiego.

„Super Story" realizowany jest z ironicznym dystansem, sugeruje to już sam tytuł. Postawiliśmy na pastisz nienachalny, raczej finezyjny, jak we wczesnych filmach Roberta Rodrigueza, w Bondach za czasów Rogera Moore'a czy w amerykańskim nurcie kina nowej przygody. Zdjęcia to głównie klasyczne kino stylu zerowego z elementami filmu kung-fu oraz nowoczesnego filmu popcornowego. Przyjęliśmy styl szybki i oszczędny, co czasem daje efekt poetyckiej umowności. Wzorowaliśmy się na skrajnie dynamicznym montażu Thelmy Schonmaker [wieloletniej współpracownicy Martina Scorsese] i najnowszych amerykańskich filmów akcji. Scenografia nawiązuje do mody i techniki lat 80.

O produkcji:

Pomysł na film wziął się z życia, z obserwacji, dotyczy on kryzysu związków, narzeczeństw, z tego powodu też nie dochodzi do małżeństw, jest również dużo rozbitych małżeństw. Bolało mnie to, jak ludzie nie potrafią stworzyć związku i postanowiłem zrobić o tym film, choć nie od razu, bo najpierw napisałem scenariusz nie marząc o tym, że z tego powstanie film - mówił Kamil Brade, pomysłodawca i współtwórca Super Story.

Film jest dziełem Studia Filmowego Proxima. To nieformalna grupa młodych i ambitnych legniczan. To przedsięwzięcie Kamila Brade (reżyser i scenarzysta „Super Story", absolwent Wrocławskiej Szkoły Filmowej Mastershot), Karola Węglewskiego i Marcina Majkowskiego - trzech młodych, zaprzyjaźnionych kinomanów z Legnicy, którzy nie mając doświadczenia w branży ani żadnych środków, zdecydowali się podjąć szaleńczą próbę wyprodukowania filmu fabularnego. „Super Story" jest całkowicie niezależnym filmem. W chwili rozpoczęcia prac budżet wynosił 0 zł. Film został zrealizowany w ciągu blisko 2 lat przez amatorów. W realizacji pomogła 50-osobowa ekipa, która w dużej mierze składała się z młodzieży szkolnej i studentów. Obsadę aktorską wyłoniono podczas castingów organizowanych w Legnicy. W sumie pomogło blisko 150 osób i 40 podmiotów (firmy, stowarzyszenia, spółki miejskie, instytucje, kluby sportowe, parafie), a wśród nich ważną rolę pełniło V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Heweliusza w Legnicy.

Do nakręcenia filmu użyto amatorskiego sprzętu, „samoróbek" i starej kamery telewizyjnej. Scenografia została zrobiona głównie z odpadów. „Super Story" powstało bez żadnego wsparcia sponsorskiego ani dotacji PISF. Film był samodzielnie produkowany przez trzy osoby z własnych środków. Dzięki pomysłowej przedsiębiorczości, ciężkiej pracy i silnemu uporowi twórców, film osiągnął profesjonalną jakość ekranową i duży rozmach. Film wzbogaca m.in. scena bardzo szybkiego i niebezpiecznego pościgu samochodowego. Wszystkie sceny kaskaderskie wykonali sami aktorzy. Sceny walki wymagały od nich skomplikowanych przygotowań i wielomiesięcznych programów treningowych. W „Super Story" zastosowano mechaniczne efekty specjalne oraz wizualne efekty elektroniczne CGI. Film kręcono w wielu punktach Legnicy (szkoła, szpital wojewódzki, lotnisko, centrum) i na terenie okolicznych gmin.

 

Zwiastun: https://youtu.be/TqxB5h1kNUs

Super Story (Polska, 2016)
reżyseria: Kamil Brade
obsada: Kamil Brade, Justyna Ł. Bień, Katarzyna Leligdowicz, Marcin Majkowski
gatunek: film fabularny, sensacyjny
produkcja: Kamil Brade, Karol Węglewski, Marcin Majkowski (Studio Proxima 2016)
czas trwania: 75'Brave Films on Tour 2014 (20.05.2014)

BraveW weekend 23-25 maja w czterech dolnośląskich kinach, prowadzonych przez Odrę-Film: Apollo w Wałbrzychu, Piast w Legnicy, Lot w Jeleniej Górze i Jubilat w Głogowie, zaprezentowane zostaną trzy filmy z tegorocznego programu 9. Przeglądu Filmowego Brave Festival 2014 (4-10 lipca w DCF-ie).

 

Pokazy w dolnośląskich kinach, organizowane we współpracy z wrocławskim Brave Festival  w ramach projektu BRAVE FILMS ON TOUR, mają na celu popularyzację idei Brave w miastach Dolnego Śląska oraz umożliwienie tamtejszym widzom obejrzenia wybranych pozycji z tegorocznego programu przeglądu, który w całości zostanie zaprezentowany we Wrocławiu w Dolnośląskim Centrum Filmowym w dniach 4-10 lipca 2014 r.

W ramach Brave Films on Tour w piątek 23 maja o godz. 10:00 zorganizowane zostaną również pokazy dla szkół, na których wyświetlony zostanie film „Siostry wobec prawa" (Sisters in Law).

Cena biletu na pokaz dla szkół: 8 zł

Bilety na pozostałe seanse: 10 zł

PROGRAM:

piątek 23 maja:

10:00 Siostry wobec prawa (Sisters in Law), reż. Kim Longinotto, Kamerun, Wielka Brytania 2005, 104 ' (pokaz zamknięty dla szkół), cena biletu: 8 zł

18:00 Siostry wobec prawa (Sisters in Law), reż. Kim Longinotto, Kamerun, Wielka Brytania 2005, 104 min, cena biletu: 10 zł

sobota 24 maja:

18:00 Taniec z duchami (Dance to the spirits), reż. Ricardo Íscar, Hiszpania 2010, 78 min, cena biletu: 10 zł

niedziela 25 maja:

18:00 Sira - poezja półksiężyca (Sira - Songs of the Crescent Moon), reż. Sandra Gysi, Ahmed Abdel Mohsen, Szwajcaria 2011, 77 min, cena biletu: 10 zł

 

OPISY FILMÓW:

Siostry wobec prawa (Sisters in Law), reż. Kim Longinotto, Kamerun, Wielka Brytania 2005, 104 min

Pokazywany na 120 festiwalach filmowych, nagradzany m.in. w Cannes dokumentalny film Kim Longinotto to spojrzenie na dyskryminację ze względu na płeć. Ciało stygmatyzuje, określa płeć człowieka - ofiarami przemocy w filmie są kobiety i dzieci. Film skupia się wokół czterech konkretnych przypadków mających miejsce w Kamerunie, a jego bohaterkami jest niezwykły kobiecy duet sądowy.

Jak pomagać kobietom walczyć z licznymi przypadkami nadużyć, które dodatkowo w wyniku nacisków rodziny i społeczeństwa często są tuszowane, a ich ofiary zmusza się do milczenia? Dodatkowo w kameruńskim miasteczku Kumba od blisko 17 lat nie było żadnych wyroków skazujących w tego typu sprawach. Tą niesprawiedliwą sytuację postanawiają zmienić dwie kobiety prawniczki - prokuratorka Vera Ngassa i przewodnicząca sądu Beatrice Ntuba. Poczucie wspólnego celu czyni je siostrami, których orężem staje się majestat prawa. Obie panie przede wszystkim chcą, aby sprawiedliwości stało się zadość.

Film pokazuje ich działania na czterech konkretnych przypadkach, sprawach w których ofiarami przemocy są kobiety. Wsparcie, jakie zostaje im udzielone przez wojowniczy sądowy duet nie ma precedensu, a nadzieja, jakie ze sobą niesie pozwala ofiarom zachować wiarę w elementarną sprawiedliwości i w to, że nie wszystko jest jeszcze stracone. I choć film przedstawia przede wszystkim różne aspekty życia i pracy kobiet z perspektywy kameruńskiego wymiaru sprawiedliwości, to wyłania się z niego obraz kobiet jako przedstawicielek silnej płci, które świadomie walczą o pozytywne zmiany, tak aby w przyszłości nie były ofiarami tylko dlatego, że ich pozycja w rodzinie i społeczeństwie jest określana poprzez pryzmat ich ciała.

Zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=8A61ePnrm1k

 

Taniec z duchami (Dance to the spirits), reż. Ricardo Íscar, Hiszpania 2010, 78 min

Tytułowy taniec z duchami to najważniejszy rytuał uzdrowienia odprawiany przez Mba Owana Pierre, uzdrowiciela (ngengang) z małej wioski w dżungli Kamerunu. Leczy on wszystkie choroby spowodowane czarami - są to choroby z nocnego świata.

Medycyna zachodu już dawno oddzieliła od siebie w procesie leczenia różnorakich chorób dolegliwości ciała chorego od jego duchowego aspektu. Tymczasem takie holistyczne podejście nadal obecne jest w tradycyjnych medycynach naturalnych różnych ludów. Taniec z duchami jest świetnym przykładem właśnie takiej kuracji. W filmie słyszymy myśli uzdrowiciela na temat nowoczesności, religii i medycyny. Bohater tej opowieści zajmuje się chorobami pochodzącymi z nocnego świata, świata złych duchów. Pierre dzięki swojemu darowi uzdrawiania ma dużą odpowiedzialność wobec całej lokalnej społeczności, która pokłada w jego rytuałach duże zaufanie, tym samym pełni on bardzo ważną społecznie funkcję. Tacy ludowi uzdrowiciele wykorzystują techniki i umiejętności przekazywane z ojca na syna od wielu pokoleń, a tradycyjna medycyna praktykowana jest w Afryce od tysięcy lat.

Film jest rodzajem hołdu dla całej kultury Evuzok, a także medycyny naturalnej. „Taniec z duchami" pokazuje jak ważny jest duchowy aspekt w procesie leczenia chorego ciała. Uzdrowiciel wchodzi w trans, który prowadzi go do krainy duchów. Wszystkie etapy wiodą do uzdrowienia chorego pacjenta, ale także prowadzą do autentycznego katharsis chorego ciała - nadają mu nowe życie.

 

Sira - poezja półksiężyca (Sira - Songs of the Crescent Moon), reż. Sandra Gysi, Ahmed Abdel Mohsen, Szwajcaria 2011, 77 min

Tytułowa Sira to składający się z pięciu milionów wersów, jeden z najbardziej znaczących arabskich poematów. Wykonywany jest przy akompaniamencie muzyki, przekazywany ustnie z pokolenia na pokolenie. Opowiada dzieje wędrówki ludów z Półwyspu Arabskiego do Afryki Północnej i wprost odnosi się do rozprzestrzeniania się islamu w wymienionych obszarach. UNESCO uznało go za niematerialne dziedzictwo ludzkości. Bohaterem filmu jest 80 letni Sayyed el- Dawwy, ostatni żyjący recytator Siry, znający na pamięć cały poemat. Wraz z jego śmiercią Sira może zniknąć.

Sayyed nie potrafi pisać, ani czytać, a całe swoje życie poświęcił na nauczenie się na pamięć pięciu milionów wersów Siry. Jest jedynym znającym cały poemat. Opanował go do takiego stopnia, że może dowolnie improwizować historie w nim zawarte. Wykonując Sirę zarabia na życie, występuje głównie w Egipcie, skąd pochodzi. Sayyed postanawia nauczyć Siry i całego rytuału z nią związanego swojego 27-letniego wnuka Ramadana el-Dawwy. Jednak czy wielki epos opowiadany w tradycyjny sposób może zainteresować współczesnych słuchaczy?

Sayyed chce za sprawą wspólnych koncertów przekazać wnukowi całe dziedzictwo Siry, tymczasem wnuk zamiast tradycyjnych wykonań woli te zahaczające o współczesną popkulturę. Mamy dzięki temu niezwykłą okazje do obserwacji, jak ścierają się tradycja i nowoczesności we współczesnym Egipcie. Z filmu wyłania się fascynujący obraz świata zawieszonego gdzieś pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Być może tradycyjny sposób wykonywania Siry zniknie, to paradoksalnie jednak za sprawą kultury popularnej interpretującej go na swój sposób i dopasowywującej do współczesności Sira jako opowieść przetrwa i wciąż będzie atrakcyjna dla nowych odbiorców. I chyba to jest właśnie największą siłą każdego ludowego eposu i jego odważnych wykonawców.

Zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=F5E-ODmItiE

 Kamienie na szaniec - dla szkół (11.02.2014)

W marcu organizujemy specjalne pokazy dla grup szkolnych filmu „Kamienie na szaniec”. To nie tradycyjna adaptacja, ale autorski, współczesny komentarz do kultowej i ponadczasowej powieści Aleksandra Kamińskiego. Za realizację odpowiada Robert Gliński (znany z głośnych filmów „Cześć, Tereska”, „Wszystko, co najważniejsze…” czy „Świnki”).

Rudy. Zośka. Alek. Bohaterowie Szarych Szeregów. Opowieść o młodości, miłości i przyjaźni. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą.

Byli młodzi, spragnieni życia. Nie było dla nich rzeczy niemożliwych. Pewnego dnia obudzili się w świecie, w którym nie było już miejsca na marzenia. Stanęli przed wyborem: pochylić pokornie głowy albo zaryzykować własne życie. Nie mieli doświadczenia ani broni, ale znaleźli w sobie odwagę i siłę, by sprzeciwić się hitlerowskiej machinie. Wierzyli w przyjaźń, wolność, w Polskę. Mieli ideały. Weszli na drogę, z której nie było odwrotu. Byli jak kamienie rzucane na szaniec…

W rolach głównych utalentowani młodzi aktorzy, których nazwiska już wkrótce znać będzie cała Polska: Tomasz Ziętek, Marcel Sabat, Kamil Szeptycki. Obok nich uznane gwiazdy: Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Andrzej Chyra, Krzysztof Globisz, Olgierd Łukaszewicz, Marian Dziędziel.

Zwiastun: http://youtu.be/_rQ4lk279a4

Oficjalna strona filmu: http://www.kamienienaszaniec.com
Fb: https://www.facebook.com/KamienieNaSzaniec.Film
Najnowszy utwór Dawida Podsiadło „4:30”, promujący film: http://www.youtube.com/watch?v=2svA_65hLHo&feature=shareŚwięto Kina – wyjątkowa akcja (10.12.2013)

Kino Jubilat  i pozostałe kina Odry-Film włączają się w ogólnopolską kampanię „Święto Kina". W jej ramach w niedzielę 15 grudnia bilety na filmy repertuarowe (2D) kosztować będą wyjątkowo tylko 11 zł (a na 3D - 14 zł). Kampania współfinansowana jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Święto Kina ma za zadanie popularyzować chodzenie do kina oraz zachęcić do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi w sali kinowej. Ideą akcji jest w szczególności propagowanie kultury filmu, która ma skupiać widzów wokół pozytywnych emocji, a przekaz z ekranu inspirować do wielu ciekawych rozmów, przemyśleń, ale także do zabawy i relaksu.

Inicjatorem kampanii jest Polskie Stowarzyszenie Nowe Kina. Stowarzyszenie ma nadzieję stworzyć nową tradycję, zgodnie z którą przez jeden dzień w roku polskie kina będą oferowały bilety po promocyjnych cenach. Podobne jednodniowe promocje zostały z dużym sukcesem wprowadzone w innych branżach (np. „Noc muzeów"), a także na rynku kinowym w innych krajach. W ostatnich latach różne kina oferowały promocje w wybrane dni, lecz Stowarzyszenie wierzy, że jeden wspólny dzień dla całej branży i połączenie sił w ramach dużej, krajowej kampanii promującej chodzenie do kina, przyciągnie nowych widzów do kin oraz poprawi liczbę odwiedzin wśród istniejących klientów w Polsce.

W niedzielę, 15 grudnia 2013 r. przez cały dzień wszystkie kina w Polsce, które przyłączą się do promocji, będą zgodnie z propozycją Stowarzyszenia oferować bilety w cenie 11 złotych na filmy w technologii 2D oraz 14 złotych w 3D (+ opłata za okulary). Jednolita i atrakcyjna cena biletu w kinach w całej Polsce pojawi się zarówno w kinach wielkich sieci, multipleksów, jak i w kinach studyjnych. W celu zapewnienia większego zainteresowania promocją, Stowarzyszenie razem z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej przygotowało dużą kampanię w mediach krajowych. Kampania pozwoli rozpowszechnić przesłanie stojące za promocją i dotrzeć do klientów w całej Polsce.Cyfryzacja kina Jubilat! (05.04.2013)

Od 5 kwietnia 2013 serdecznie zapraszamy na seanse filmowe w nowej cyfrowej jakości. Krystalicznie czysty dźwięk oraz jasny obraz zapewnią wiele niezapomnianych wrażeń. Sprawdź nasz repertuar i zapowiedzi (wkrótce pierwszy film w 3D!).KINO JUBILAT

pl. Konstytucji 3 Maja 3
67-200 Głogów
Telefon: 76 72 769 59
zobacz na mapie


Dołącz do nas na Facebooku